Вищий
антикорупційний суд обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у
справі про заволодіння аеропортом «Одеса» та привласнення 2,5 млрд
гривень доходу. Зокрема Алексу Боруховичу (Олександру Грановському)
призначили заставу, а також зобов’язали носити браслет.
За
інформацією САП, 13 вересня суд частково погодив клопотання прокурорів
та застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у
розмірі 120,780 мільйонів гривень. Також бізнесмен має виконувати інші
процесуальні обов’язки, зокрема носити електронний браслет, не виїжджати
за кордон та інше.
15.09.2023
Бізнесмену Боруховичу (Грановському) призначили заставу понад 120 мільйонів
03.09.2023
Заступник військкома Одещини причетний до корупційної схеми з допомоги ухилянтам
Заступник обласного військового комісара Одещини підполковник Валерій Радецький маж відношення до корупційної схеми з виготовлення документів для ухилянтів.
Попри призначення нового військового комісара Одеського обласного ТЦК і СП, Радецький уникнув звільнення, наказав своїм «бігункам» тимчасово залягати на дно, аби утриматись на посаді.
Підполковник разом із Вячеславом Кушнеровим мають мережу посередників, які збирали гроші з ухилянтів.
01.09.2023
Минобороны возглавит еще больший мошенник чем нынешний
Министр обороны Алексей Резников вероятно будет назначен послом в Великобританию, а Минобороны возглавит глава Фонда госимущества крымский татарин Рустем Умеров. Об этом сообщает первый заместитель Председателя Комитета ВРУ по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Ярослав Железняк.
“На место Министра обороны будет представлен наш экс-коллега по фракции, а сейчас глава Фонда госимущества Рустем Умеров. Недавно у него год в должности был. И прошу отметить, год без единого скандала и с рекордным результатом ФГИУ”, — подчеркнул Железняк, член фракции "Гомос".
Читайте также: Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони
Ротация в Минобороны, по информации депутата, состоится на следующей неделе.
“По датам: это следующая неделя, то есть первая неделя сентября”, — сообщил он.
Что касается действующего министра обороны Алексея Резникова, он, как утверждает Железняк, будет назначен послом, хотя это произойдет не сразу после увольнения из Минобороны.
10.08.2023
Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони
Минуло пів року після виходу розслідування ZN.UA щодо «яєць Резнікова по 17». Час проміжних підсумків.
Почнемо з хорошої новини — після нашого розслідування у закупівлях Міноборони стало менше корупції. Ціни на картоплю та яйця опустилися в три рази. Закупівлі питної води вивели на відкриті торги, і її почали купувати навіть дешевше, ніж було до вторгнення.
А щоб хоч якось задовольнити жагу суспільства до справедливості, у СІЗО тримають двох представників Міноборони — заступника міністра В’ячеслава Шаповалова і керівника закупівельного департаменту Богдана Хмельницького.
І тут погані новини
Шаповалову і Хмельницькому у розпал скандалу цієї зими інкримінували зовсім не завищені ціни харчів, а неякісні бронежилети, закуплені у перші місяці вторгнення. Потім додали завищену ціну — товарознавча експертиза показала, що ціна у 43 тис. грн за бронежилет 4-го класу при курсі 29 грн/дол. була у рази більшою за тодішню норму.
Олексій Резніков став грудьми за свого заступника: «Контракти, які є предметом дослідження, датовані березнем 2022 року. І я хочу запитати: а де всі були в березні 2022-го? Коли на складах нуль (бронежилетів), а треба було привезти сотні тисяч. Тому я хочу дочекатися завершення слідства і почути вирок суду. Бо він може бути і виправдувальним теж».
Зустрічне запитання до Резнікова, міністра оборони з листопада 2021-го: а чому, власне, в березні 2022-го у нього на складах був нуль? Не помітив попереджень США про наступ? Вважав, що нуль бронежилетів на складах, навіть за мирних часів, — це прийнятно?
Очевидно, що Резніков створює інформаційне поле для звільнення Шаповалова від покарання. Тоді на шконці залишиться лише закупівельник Хмельницький — найменший чиновник у корупційній вертикалі міністерства Резнікова, чиєю функцією був банальний «підписздєсь».
ZN.UA занурилося ще глибше у політику забезпечення ЗСУ Шаповаловим, і ми отримали чергову порцію комфортної впевненості, що «вор должен сідєть в тюрьмє».
04.08.2023
У Києві посадовці вкрали 64 млн гривень на «передислокації» непрацюючої насосної станції
Плавуча насосна станцію «Роса-300» була збудована у 1986 році у зв’язку із аварією на Чорнобильській атомній електростанції. |
Двом директорам департаментів КМДА повідомили підозру за фактом службової недбалості з тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 367 КК). Про це повідомляє столична прокуратура.
Згідно з даними слідства, у березні 2022 року за ініціативи вказаних посадовців розпорядженням Київської міської військової адміністрації прийнято рішення про передислокацію плавучої насосної станції, яка перебуває на балансі ПрАТ «АК «Київводоканал», з метою забезпечення населення міста Києва питною водою.
Організацію виконання розпорядження покладено на керівників двох департаментів КМДА, якими не вжито жодних заходів для перевірки технічного стану насосної станції.
Як встановлено слідством, вказана насосна станція не підлягає експлуатації за цільовим призначенням, натомість з резервного фонду бюджету міста Києва на роботи з її передислокації витрачено 64 млн грн, що становить 90% від загальної вартості робіт.
Внаслідок службової недбалості підозрюваних передислокацію плавучої насосної станції не виконано, а грошові кошти з резервного фонду бюджету міста Києва витрачено безпідставно.
18.07.2023
Українське зерно на сотні мільйонів євро експортують сумнівні компанії, які не сплачують податки – OCCRP
Проєкт з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP) опублікував своє
розслідування щодо експорту українського зерна під час війни. Отримані
дані свідчать про те, що зерно на мільйони євро до ЄС експортують
компанії, які виявилися ліквідованими або оформленими на підставних
осіб, пишуть Адские новости.
OCCRP повідомляє, що зараз Україна перевіряє сотні компаній - багато з них створили після початку повномасштабного російського вторгнення - які, імовірно, продавали українське зерно без належного оформлення або сплати податків. Низка європейських компаній, які імпортували українське зерно, і самі викликають багато запитань.
Журналісти отримали у своє розпорядження торгові дані, які свідчать про те, що більша частина зерна, яке пройшло через румунські прикордонні пункти за перші 7 місяців повномасштабної війни, експортували сумнівні українські компанії, обвинувачені в несплаті податків та інших злочинах.
02.07.2023
Посіпака російських пропагандистів влаштувався до Міністерства оборони
Посіпака російських пропагандистів Руслан Ригованов влаштувався до Міністерства оборони. Про це повідомляють ЗМІ.
Чоловік обійняв посаду т.в.о. директора департаменту ресурсного забезпечення. Український військовий Олег Симороз заявив, що Ригованов нібито сприяв дерибану національного природного парку «Голосіївський», а також регулярно брав участь у телешоу російських пропагандистів у Москві.
Руслан Ригованов – це покидьок, який сприяв дерибану НПП «Голосіївський», будучи на посаді начальника відділу рекреації та заступника директора, він підписав низку так званих рекреаційних угод з особами, які захопили частину нацпарку та суттєво її пошкодили. Мова, зокрема, про нелегальне кафе на вул. Бударіна, власник якого – посадовий ексміліціонер Анатолій Миколаєць, а також про мотузковий парк у 89 кварталі Святошинського лісництва, яким заправляють місцеві тітушки, очолювані соратником Олега Ляшка таким собі Андрієм Махніцьким. …Ригованов як «політичний експерт» регулярно брав участь в телешоу кремлівських пропагандистів в Москві. А тепер він має доступ до великої кількості документації з так би мовити «обмеженим доступом». - Симороз
* * *
Міністерство оборони відсторонило Руслана Ригованова від тимчасового виконання обов’язків директора департаменту ресурсного забезпечення через появу контраверсійної інформації про нього.
Відсторонення відбулося одразу після появи контраверсійного роду інформації щодо зазначеної особи.
Наразі проводиться внутрішня перевірка щодо окремих фактів, які були оприлюднені. Про результати повідомимо окремо найближчими днями.
20.06.2023
Екскерівника «Київзеленбуду оголосили у міжнародний розшук
Вищий
антикорупційний суд оголосив у міжнародний розшук колишню виконувачку
обов’язків генеральної директорки «Київзеленбуду» Наталію Бєлоусову, яку
САП обвинувачує в причетності до розкрадання понад 115 млн гривень
комунального підприємства, пише Поштівка.
Під час засідання прокурор просив
оголосити Бєлоусову у міжнародний розшук. Як встановила сторона
обвинувачення, ексгендиректор «Київзеленбуду» 3 квітня 2022 року виїхала
до Румунії через КПВВ «Порубне» та дотепер не повернулась. Суд
клопотання задовільнив.
28.05.2023
В Ізмаїлі можливе рейдерське захоплення порту партнерами спонсорів війни - ЗМІ
21.05.2023
Сорос коррумпировал итальянские левые и радикальные партии
Лидеры нескольких итальянских партий на прошедших выборах получили поддержку в своей предвыборной кампании от американского «филантропа» Джорджа Сороса. Генеральный секретарь итальянской левой партии «Больше Европы» Бенедетто Далла Ведова 19 января рассказал Corriere della Sera о более чем € 300 тыс., выплаченных ему американским бизнесменом, и назвал это естественным.
Лидер партии сообщил, что Джордж Сорос перевел € 312 тыс. на поддержку кампании перед парламентскими выборами, состоявшимися в сентябре прошлого года. Он объяснил размер суммы тем, что баллотировался по пяти избирательным округам.
Читайте также: Сорос подкупал 54 видных деятелей СМИ чтобы они "внушали" миллионам людей его взгляды
Бенедетто Далла Ведова, который вошел в итальянский парламент в качестве депутата, не видит ничего нового или странного в финансировании от Сороса, поскольку это была «помощь» на выборах, которая была публичной, известной и полностью отслеживаемой.
На предположение Corriere della Sera о том, что сумма не была указана на сайте его партии, Бенедетто Далла Ведова ответил, что, согласно итальянской практике, пожертвование включается в парламентский реестр, где донор не назван, но к данным может получить доступ любой журналист.
30.03.2023
Суд засекретив справу про будинок очільника одеських прикордонників
Антикорупційний суд вирішив розглядати справу щодо декларації начальника Південного регіонального управління прикордонслужби Сергія Мула у закритому режимі.
Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Адвокати чиновника під час підготовчого засідання наполягли проводити судовий розгляд кримінального провадження в закритому судовому засіданні у зв`язку із тим, що обвинувачений є діючим військовим.
"Обізнаність про його місце перебування може загрожувати його життю", - зазначив захист.
Прокурор просив судити чоловіка у відкритому форматі.
Але ВАКС вирішив закрити процес. Тобто засідання будуть відбуватись за участі сторін і свідків.