10.08.2023

Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони

Минуло пів року після виходу розслідування ZN.UA щодо «яєць Резнікова по 17». Час проміжних підсумків.

Почнемо з хорошої новини — після нашого розслідування у закупівлях Міноборони стало менше корупції. Ціни на картоплю та яйця опустилися в три рази. Закупівлі питної води вивели на відкриті торги, і її почали купувати навіть дешевше, ніж було до вторгнення.

А щоб хоч якось задовольнити жагу суспільства до справедливості, у СІЗО тримають двох представників Міноборони — заступника міністра В’ячеслава Шаповалова і керівника закупівельного департаменту Богдана Хмельницького.

І тут погані новини

Шаповалову і Хмельницькому у розпал скандалу цієї зими інкримінували зовсім не завищені ціни харчів, а неякісні бронежилети, закуплені у перші місяці вторгнення. Потім додали завищену ціну — товарознавча експертиза показала, що ціна у 43 тис. грн за бронежилет 4-го класу при курсі 29 грн/дол. була у рази більшою за тодішню норму.

Олексій Резніков став грудьми за свого заступника: «Контракти, які є предметом дослідження, датовані березнем 2022 року. І я хочу запитати: а де всі були в березні 2022-го? Коли на складах нуль (бронежилетів), а треба було привезти сотні тисяч. Тому я хочу дочекатися завершення слідства і почути вирок суду. Бо він може бути і виправдувальним теж».

Зустрічне запитання до Резнікова, міністра оборони з листопада 2021-го: а чому, власне, в березні 2022-го у нього на складах був нуль? Не помітив попереджень США про наступ? Вважав, що нуль бронежилетів на складах, навіть за мирних часів, — це прийнятно?

Очевидно, що Резніков створює інформаційне поле для звільнення Шаповалова від покарання. Тоді на шконці залишиться лише закупівельник Хмельницький — найменший чиновник у корупційній вертикалі міністерства Резнікова, чиєю функцією був банальний «підписздєсь».

ZN.UA занурилося ще глибше у політику забезпечення ЗСУ Шаповаловим, і ми отримали чергову порцію комфортної впевненості, що «вор должен сідєть в тюрьмє».

04.08.2023

У Києві посадовці вкрали 64 млн гривень на «передислокації» непрацюючої насосної станції

Плавуча насосна станцію «Роса-300» була збудована у 1986 році у зв’язку із аварією на Чорнобильській атомній електростанції.

Двом директорам департаментів КМДА  повідомили підозру за фактом службової недбалості з тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 367 КК). Про це повідомляє столична прокуратура.

Згідно з даними слідства, у березні 2022 року за ініціативи вказаних посадовців розпорядженням Київської міської військової адміністрації прийнято рішення про передислокацію плавучої насосної станції, яка перебуває на балансі ПрАТ «АК «Київводоканал», з метою забезпечення населення міста Києва питною водою.

Організацію виконання розпорядження покладено на керівників двох департаментів КМДА, якими не вжито жодних заходів для перевірки технічного стану насосної станції.

Як встановлено слідством, вказана насосна станція не підлягає експлуатації за цільовим призначенням, натомість з резервного фонду бюджету міста Києва на роботи з її передислокації витрачено 64 млн грн, що становить 90% від загальної вартості робіт.

Внаслідок службової недбалості підозрюваних передислокацію плавучої насосної станції не виконано, а грошові кошти з резервного фонду бюджету міста Києва витрачено безпідставно.