12.06.2024

Закупівлі зі збитками 900 тис. грн – підозрюється директор столичного комунального підприємства

Начальника комунального підприємства Києва підозрюють у нанесенні збитків близько 900 тисяч гривень на закупівлі асфальтобетонної суміші.



За даними правоохоронців, начальник комунального підприємства “Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утримання автомобільних шляхів та споруд Голосіївського району”, зловживаючи своїм службовим становищем та діючи в інтересах приватного підприємства, уклав із останнім договір на закупівлю 930 тонн будівельного матеріалу.

Як з’ясували поліцейські, що посадовець достовірно знав, що ціна на товар за договором є значно вищою за середню ринкову ціну, однак умисно не вжив заходів щодо пошуку вигідніших цінових пропозицій.

За результатами експертизи, ринкова ціна однієї тони суміші на 1 тисячу гривень нижча, ніж ціна за якою її закуповували комунальники. Відтак, ринкова вартість суміші була штучно завищена на близько 900 тисяч гривень, які постачальник безпідставно отримав на свій рахунок.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили чоловіку про підозру за ч. 2 ст. 364 ККУ – зловживання службовим становищем.

Санкцією статті передбачено покарання – до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

05.06.2024

Адвоката з компанії Масі Найєма викрито у хабарі в $200 тис. прокурорам САП

АБУ викрило адвоката на пропозиції хабара 200 тисяч доларів у справі «Укренерго»


Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили адвоката одного зі столичних адвокатських об’єднань на пропозиції хабаря у розмірі $200 тис. дол. США. Про це повідомляє НАБУ.

Адвокат намагався дати хабар прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективам Національного антикорупційного бюро України, щоб справу його підзахисного передали до іншого органу досудового розслідування.

Йдеться про справу щодо заволодіння електричною енергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів на суму 716 млн грн.

Дії адвоката кваліфікували за ч. 3 ст. 369 ККУ “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”.

Йому загрожує до восьми років ув’язнення з конфіскацією майна.

У НАБУ не повідомляється ім’я підозрюваного, проте в компанії “Міллер” заявили, йдеться про Олексія Носова – їх партнера та адвоката. На сайті компанії Носов вказаний як один із трьої партнерів-засновників разом із Масі Найємом та Каріною Панченко.

21.05.2024

Депутат из Одессы во время войны приобрел в Словакии гостиничный комплекс

Депутат Одесского облсовета и экспредседатель Одесской районной государственной администрации Юрий Крук во время войны задекларировал приобретение гостиничного комплекса Altis в Словакии на берегу Оравского водохранилища. 

Об этом стало известно из его декларации.

Крук вместе с женой и братом Вячеславом и Александром Ройтбургом в апреле 2022 года зарегистрировал фирму Altis Olympic resort sro. Это гостиничный комплекс Altis с собственной хоккейной ареной, кортами, бассейнами, СПА-центром. Общая территория 13 тыс. кв. м. Сама покупка сделана в первый год полномасштабной войны, в ноябре 2022-го. Юрий Крук как раз возглавлял тогда Одесскую районную военную администрацию.

Также Крук зарегистрировал фирму World Wild Fish s.r.o (бывшая медицинская компания Into-Sana sro). 



17.05.2024

Вугільного бізнесмена Кропачова затримало ДБР. Йдеться про збитки державі у 2 млрд гривень

Працівники Державного бюро розслідувань та Національна поліція затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова. Журналісти вже декілька років поспіль пишуть про його корупційні оборудки, навіть президент Володимир Зеленський наголошував на цьому.

За даними слідства, через своє підприємство та службових осіб Міністерства енергетики та Державної податкової служби він завдав державі шкоди на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері.

Кропачову висунули підозру у створенні злочинної організації

Вугільному олігарху Віталію Кропачову оголосили підозру у створенні злочинної організації, доведення до банкрутства та легалізації майна. Про це повідомляє ДБР.

За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів.

Він, його довірена особа, керівник підприємства та бухгалтер об’єднались у злочинну організацію, яка не давала працювати та доводила до банкрутства Державне підприємство «ВК «Краснолиманська».

02.05.2024

Нардепа від "Слуги народу" Клочка НАБУ підозрює у незаконному збагаченні

Нардепа від "Слуги народу" Клочка підозрюють у незаконному збагаченні на 11 млн гривень

Як повідомили в НАБУ і САП сьогодні було оголошено про підозру у незаконному збагаченні на понад 11 млн грн народному депутату.

За даними слідства, протягом 2020-2021 рр. різниця між офіційним та неофіційним доходом нардепа склала 11 млн грн. Йдеться про 3 земельні ділянки на Київщині, 5 квартир у столиці, 2 нежитлові приміщення, а також автівки Tesla та Mersedes-Benz, які зокрема були оформлені на родичів парламентарія. 


 

12.03.2024

У службових приміщеннях КП "Плесо" пройшли обшуки

12 березня, на території столичного комунального підприємства “Плесо” правоохоронці провели обшуки. 

Про це стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Згідно з повідомленням, Подільська окружна прокуратура міста Києва проводить на території КП “Плесо” обшуки. Слідчі дії проводяться на підставі ухвали Подільського районного суду від 29 лютого 2024 року.

Повідомляється, що метою проведення обшуків є виявлення та фіксація відомостей, пов’язаних із діяльністю комунального підприємства, а також відшукання оригіналів документів робочого документообігу.

“Зі свого боку КП “Плесо” надає всі необхідні наявні документи, всебічно сприяє правоохоронним органам у проведенні вищевказаних процесуальних заходів та розраховує на об’єктивність і неупередженість слідства”, – зазначили в КМДА.

08.03.2024

З КОМПАНІЄЮ РОЗЕНБЛАТА СУДЯТЬСЯ ПРОКУРОРИ. ВИМАГАЮТЬ ПОВЕРНУТИ ГРОШІ ЗА БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ


Житомирська окружна прокуратура судиться з компанією «Фаворит ОПТ», яка належить екснардепу Бориславу Розенблату. Прокурори вимагають визнати недійсним укладений договір між «Фаворит ОПТ» та Управлінням капітального будівництва Житомирської міської ради та стягнути з компанії 1,66 млн грн — це весь прибуток, який вона отримала під час реконструкції спортивного майданчика у місті.

Управління капітального будівництва Житомирської міської ради у 2019 році віддало 1,66 млн грн на реконструкцію місцевого спортивного майданчика компанії «Фаворит ОПТ». Цю закупівлю перевірив Антимонопольний комітет України (АМКУ) та виявив порушення.

У своєму рішенні АМКУ пише, що «Фаворит ОПТ» та ТОВ «Перфект Білдінг», які змагались одне з одним за можливість реконструювати спортивний майданчик у Житомирі, насправді імітували конкуренцію, щоб підряд отримала «Фаворит ОПТ».

Однією з умов, щоб закупівля відбулась — є наявність конкуренції, під час якої учасники тендеру зменшують вартість своїх пропозицій, а держава економить кошти. Деякі бізнеси намагаються обійти цю умову та йдуть на аукціон з пов’язаними компаніями, які імітують цю конкуренцію.

09.02.2024

Антикорупціонер Шабунін отримував зарплатню у київському військкоматі

shabunin

Під час війни антикорупціонер та голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін працював в київському МТПЦК та СП і отримував там зарплату. Про це йдеться в його щорічній електронній декларації за 2022 рік.

Шабунін задекларував, що у 2022 році після початку повномасштабної війни отримав в київському міському військкоматі 182,2 тис. гривень зарплатні. Скільки часу Шабунін працював у військкоматі не уточнюється.

Також Шабунін під час війни отримав 402,5 тис. гривень зарплати у військовій частині А4076.

Окрім того, Шабунін отримав 217,8 тис.  гривень доходу від підприємницької діяльності та 1,33 млн гривень зарплатні в ЦПК.

Дружина Шабуніна отримала майже 50 тис. гривень допомоги від Державного департаменту США. Окрім того, вона зберігає 12,2 тис. євро та 5,2 тис. євро на рахунках в онлайн-банку Revolut bank.

Дружина та діти голови «Центру протидії корупції», борця з корупцією Віталія Шабуніна під час війни виїхали спочатку до Чехії, отримали там соціальну допомогу, а потім виїхали звідти до США і там також отримали соцдопомогу як біженці.