27.01.2018

Як заробити на власній дружині: рецепт Гройсмана


Глава уряду примудряється заробляти чималі гроші на продажу майна своїй дружині


Зміни, які прем'єр-міністр нещодавно вніс до свого майнового стану, неабияк здивували. Як виявилося, він продав нерухоме майно за 8 797 630 гривень ТОВ "Магігранд". Цікаво, що кінцевим бенефеціарним власником цього підприємства є дружина голови уряду Олена Гройсман. Оце так!

І виявилося, що жінка вже не перший раз платить чоловікові великі суми. Раніше, у 2016 році, Володимир Борисович уже продавав тому самому підприємству нерухомість на 8 030 215 гривень.

У чому може бути логіка таких дій прем’єра? Запитуємо директора Інституту аналізу і менеджменту політики Руслана Бортника.

- Як ви гадаєте, чому голова уряду продає майно дружині?

- Ми ж чудово розуміємо, що між чоловіком і дружиною не може бути продажу-купівлі. Якщо люди перебувають у шлюбі, то власність, набута в ньому, все одно вважається спільною. Тому я припускаю, що йдеться про якусь не зовсім прозору схему, яка не личить прем'єр-міністрові.

Якби голова уряду був із дружиною в процесі розлучення, логіку в продажу ще б можна було знайти. Ану ж вони так активи ділять? Однак, як мені відомо, взаємини між ними не зазнали якихось істотних змін. Тоді напрошується запитання: “А навіщо такий продаж усередині сім'ї, який у цьому сенс, якщо люди живуть разом і все, що мають, - це їхня спільна власність?

- Як тоді можна пояснити таку дію Гройсмана?

- Поясненням можуть бути шахрайство у якійсь формі чи маніпулювання напередодні виборів. Але це не означить, що прем'єр-міністрові це має минутися безкарно. Якщо Гройсман таким чином отримав понад 8 мільйонів нібито “чистих” коштів, то в антикорупційних органів мало б бути запитання до дружини про те, звідки в неї ці гроші. Тобто ця ситуація має стати приводом для розслідування Національним антикорупційним бюро.

Ще раз підкреслю: це, власне кажучи, фальшивий продаж. Згідно з чинним законодавством, дружина Гройсмана цю власність навіть далі продати без його дозволу не може. Якби таке зробив голова уряду Італії чи Польщі, не кажучи вже про Німеччину чи Францію, то цим одразу зацікавилися б правоохоронні органи.

Ірина КОВАЛЕНКО